Достапни линкови

Нема да има нов фронт во Јемен, тврди советникот на Обама


Советникот на американскиот претседател Барак Обама за борба против тероризмот Џон Бренан соопшти денеска дека САД не планираат да отворат нов фронт за борба против тероризомот во Јемен. Според Бренан во Јемен има околу стотина членови на Ал Каеда и американските државјани и жителите на другите западни земји нема да бидат сигурни, додека јеменските власти не ги контролираат подобро терористичките закани во земјата.
XS
SM
MD
LG