Достапни линкови

Кинез доби 12 години затвор за убиство на тигар


Кинезот Канг Ваниан доби 12 години затвор и плус треба да плати 90 илјади американски долари за убиство на редок вид тигар во југо-западна Кина. Ваниан се правдал дека било темница кога по грешка стрелал во индо-кинескиот тигар. Се проценува дека меѓу 1300 и 1800 вакви тигри живеат во дивината.
XS
SM
MD
LG