Достапни линкови

Евроинтеграцијата на Западен Балкан, пресудна


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека евроатлантската интеграција на земјите од Западен Балкан е пресудна за долгорочната безбедност и стабилност. Тој во интервју за српскиот весник Блиц прецизира дека граѓаните на Србија би требало да решат дали членството во НАТО е од корист за нивната земја.
XS
SM
MD
LG