Достапни линкови

Во бомбашки напад загина полицаец во Исламабад


Бомбаш самоубиец се разнесол пред штаб на морнаричките сили на Исламабад при што убил еден офицер и ранил 2 лица. Како што соопшти полицијата, бомбашот го активирал експлозивот пред влезот на штабот кога полицијајците се обиделе да го сопрат.
XS
SM
MD
LG