Достапни линкови

Техеран: претерана реакција на светските сили


Иран соопшти дека светските сили претерано реагирале на неговите планови да изгради уште десетина постројки за збогатување ураниум. Иранското министерство за надворешни работи најави дека ќе упати протести до Русија и Кина поради тоа што ја поддржале резолуцијата на Обединетите нации со која се осудува иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG