Достапни линкови

Британска министерка за меѓународна одбрана во Македонија


Министерот за меѓународна одбрана и безбедност на Обединетото Кралство, бароницата Ен Тејлор од Болтон, која престојува во посета на Македонија, денеска ќе биде примена од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов. Вчера таа се сретна со премиерот Никола Груевски при што изрази надеж дека Република Македонија наскоро ќе стане полноправна членка на НАТО а воедно истакна дека Обединетото Кралство на државава и дава поддршка за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата.
XS
SM
MD
LG