Достапни линкови

Фудбалските тимови кои бојкоритаа ,исклучени од Првата лига


Фудбалските тимови на Македонија ЃП и Слога Југомагнат поради два неоправдано неодиграни натпреври се исклучени од Првата македонска фудбалска лига, соопштиле од Фудбалската федерација. Двете исклучени екипи ако сакаат да се натпреваруваат понатаму, ќе мора да започнат од најниско ниво, од општинските лиги. Фудбалските тимови ги бојкотираа натпреварите со барање да се смени лидерот на федерацијата, Харалампие Хаџи-Ристески
XS
SM
MD
LG