Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- и натаму сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со утринска магла по одделни котлини. Утринската температура се движи од минус пет до два, а дневната ќе биде од 14 до 20 степени. Во Скопје ќе биде сончево, претпладне со слаба магла. Утринската температура се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG