Достапни линкови

Бомбашки напади во ирачкиот град Кербала


Најмалку 26 луѓе биле повредени во денешните експлозии на две бомби во ирачкиот град Кербала. Бомбите експлодирале пред еден ресторан. Кербала се наоѓа на стотина километри јужно од Багдад и е претежно населен од шиити.

XS
SM
MD
LG