Достапни линкови

Инвалидите во Прага


Инвалидите во Прага
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:27 0:00

Како една од европските топ туристички дестинации, Прага прави посебни напори да им го олесни животот на лицата со посебни потреби. Тие живеат, работат, спортуваат...

Категории

XS
SM
MD
LG