Достапни линкови

Во Иран егзекутирани 4 затвореници


Четворица ирански затвореници обвинети за силување и за трговија на дрога, денеска биле екзекутирани со бесење, соопштиле иранските медиуми.Во 2008-та во Иран беа обесени 246 луѓе, што претставува најголем број на егзекуци направени за една година во било која држава, освен во Кина
XS
SM
MD
LG