Достапни линкови

ТВ канал на српски јазик на Косово


Меѓународниот цивилен претставник на Косово , Питер Фејт и премиерот на Косово, Хашим Тачи оцениле дека е време да се направат планови за отварање на телевизиски канал на српски јазик кој ќе емитува програма на целата територија на Косово. Фејт изјавил дека тоа е барање на целата српска зедница на Косово. Косовскиот премиер изјавил дека идејата за отварањето на канал на српски јазик е подржана од косовските власти.

XS
SM
MD
LG