Достапни линкови

Во Србија 7 починати од свински грип


Во Србија денеса од новиот тип на грип Х1Н1 починале уште двајца луѓе, со што бројот на починати од свински грип се искачи на седум. А уште кај седум пациенти е потврдено присуството на новиот вирус.

XS
SM
MD
LG