Достапни линкови

Убиени 90 милитанти во Авганистан


Авганистанскиот генерал Али Мурад изјави денеска дека владините сили со подршка на американските специјални единици, убиле околу 90 милитанти за време на 5-дневната акција во провинцијата Кундуз. Тој додаде дека меѓу убиените милитанти имало и 8-мина странци.
XS
SM
MD
LG