Достапни линкови

Во Украина од свински грип починале 95 луѓе


Украинскиот заменик министер за здравство, изјавил денеска дека во Украина од свински грип досега починале 95 луѓе.
Повеќе од 25 илјади украинци се пожалиле дека имаат симптоми на свински грип. Јавниот здравствен сектор во Украина се соочува со недостаток на основен медицински матријал, како на пример заштитни маски.
XS
SM
MD
LG