Достапни линкови

Хрватска и Словенија ќе го потпишат арбитражниот договор


Одборот за надворешна политика на словенечкиот парламент синоќа го потврди извештајот за преговорите за склучување арбитражен договор со Хрватска, јави агенцијата БЕТА. Словенечкиот премиер Борут Пахор, на вчерашната седница на одборот, најави дека тој и хрватската премиерка Јадранка Косор ќе го потпишат арбитражниот договор денеска во Стокхолм. Словенечката опозиција, пак, смета дека договорот е штетен за земјата.
XS
SM
MD
LG