Достапни линкови

Во Украина 34 жртви од свинскиот грип


Министеротот за здравство на Украина Васил Књазевич денеска соопшти дека бројот на починатите од свински на грип во земјата се зголемил на 34 и оти две од нив биле деца. Тој додаде дека Украина мора да се подготви на поширока епидемија со оглед на брзината со која се шири болеста. Досега од свински грип биле заразени над 80 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG