Достапни линкови

Вакцина против свински грип, - една доза доволна


Една доза од вакцината против свинскиот грип е доволна за имунизација на возразните и децата над 10 години, соопшти денеска Светската Здравствена Организација. Се поголем број земји во светот започнуваат кампањи за вакцинација против свински грип, пред да започне зимата, кога се зголемува бројот на заболени од грип.
XS
SM
MD
LG