Достапни линкови

Потврдена средбата Груевски -Папандреу


Премиерите на Македонија и на Грција, Никола Груевски и Јоргос Папандреу, попладнево во Брисел ќе имаат средба, потврдуваат од кабинетите на двајцата премиери. Но сеуште не е утвред теринот и местото. Средбата е на иницијатива на Папандреу. Се очекува двајцата премиери да разговараат за спорото за името.

XS
SM
MD
LG