Достапни линкови

Силен земјотрес меѓу Авганистан и Пакистан


Земјотрес со сила од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погодил граничниот регион меѓу Авганистан и Пакистан. Засега нема извештаи за жртви и материјална штета. Агенциите јавуваат дека епицентарот на земјотресот бил во планинските делови на Хиндокуш каде што не постојат никакви комуникациони системи. Земјотресот бил почувствун и во главните градови на тие земји Кабул и Исламабад.
XS
SM
MD
LG