Достапни линкови

НАТО ќе се залага за поголема соработка со Русија


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен се заложи за поголема соработка со Русија во Авганистан и во врска со против-ракетната одбрана. На неформалниот министерски состанок на земјите членки на НАТО во Братислава, Расмусен најави ревизија на соработката меѓу НАТО и Русија во врска со безбедносните предизвици во 21-от век.
XS
SM
MD
LG