Достапни линкови

САД не се вмешани во нападот во Иран


САД го осуди бомбашкиот напад, кој денеска се случи во иранскиот град Пашхем, при што загинаат најмалку 30 луѓе меѓу кои и петмина команданти на иранската елитна Револуционерна гарда. Портпарол на Стејт департментот Иан Кели ги отфрли шпекулациите на некои извори кои велеа дека САД се вмешани во нападот. Кели изјави "извештаите за наводна вмешаност во САД се потполно неточни."

XS
SM
MD
LG