Достапни линкови

Напад во Багдад, 8 мртви


Најмалку 8 луѓе загинале , а 14 се ранети, во напад на пазар во северозападниот дел на Багдад, сопштила ирачката полиција. Полицискиот претставник рекол дека вооружени лица ги нападнале и златарите .

XS
SM
MD
LG