Достапни линкови

Милитантите во Пакистан зеле заложници


Пакистанската војска соопштила дека милитантите зеле помеѓу 10 и 15 заложници, откако денеска извршија напад во кој најмалку 10 луѓе загинаа во близина на воен објект во Исламабат. Бунтовниците нападнале два воени пунктови, како одговор на тоа што вчера бомбаш самоубиец, уби речиси 50 луѓе во северозападниот град Пешавар.
XS
SM
MD
LG