Достапни линкови

Качински:ЕУ да се отвори за нови членки


Европската Унија да се отвори и за други членки, вклучувајќи ја и Грузија, повика денеска полскиот Претседател Лех Качинкси. Повикот дојде веднаш откако Качински го ратификуваше Лисабонскиот договор за реформи во ЕУ
XS
SM
MD
LG