Достапни линкови

Бан Ки Мун го осуди нападот во Пакистан


Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун го осуди самоубистевниот напад во агенцијата за храна на ОН, во Пакистан, при што загинаа најмалку 4 луѓе. Тој настанот го нарече „грозоморно злосторство“. При нападот имало и повредени, од кои двајца се во критична сосотојба. И Премерот на Пакистан, Јусуф Раза Гилани , го осудил нападот и наредил истрага. Досега никој не превзел одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG