Достапни линкови

Сириски функционер во Вашингтон, по пет години


САД поканија сириски функционер во Вашингтон, за прв пат после пет години, како дел од напорите за подобрување на односите меѓу двете земји. Заменик министерот за надворешни работи на Сирија утре ќе го посети Вашингтон и ќе разговара за американските и ирачки санкции кон неговата земја.
XS
SM
MD
LG