Достапни линкови

За немирите во Синјанг во Кина 21 обвинет


Дваесет и едно лице се обвинети за убиства, напади и грабежи за време на насилните немири што во јули годинава се случија во регионот Синјанг каде што живеаат муслиманите Ујгури. Во тие нереди загинале 197 луѓе, повеќето од мнозинските Хан кинези.
XS
SM
MD
LG