Достапни линкови

ЕУ ќе ги зачести мониторинг мисиите во Грузија


Набљудувачите на Европската Унија во Грузија ќе ги зачестат своите мониторинг активности пред објавувањето на извештајот за минатогодишната кратка Руско - Грузиска војна. Шефот на набљудувачката мисија на ЕУ изјави дека зачестениот мониторинг е само мерка на претпазливост.
XS
SM
MD
LG