Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево


Времето ќе биде сончево и релативно топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од северен и североисточен правец. Утринската температура се движи од 4 до 14, а дневната ќе биде од 22 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 11, а дневна до 26 степени.
XS
SM
MD
LG