Достапни линкови

Обама: Светските лидери со напредок во економијата


Американскиот претседател Барак Обама оценува дека светските лидери постигнале напредок во стабилизирање на светскиот економски пазар. Тој сепак посочува дека останува уште многу работа за зголемување на вработеноста и за обезбедување економски раст.
XS
SM
MD
LG