Достапни линкови

6 загинати во Кабул


Во силна екплозија во Кабул загинаа најмалку 6 лица. Според непотврден извештај на патот кон меѓународниот аеродром автомобил бомба се втурнала во италијанско возило на ИСАФ. Меѓу жртвите имало италијански војници и двајца цивили.
XS
SM
MD
LG