Достапни линкови

Судењето на Радован Караџиќ почнува на 19 октомври


Судењето за воени злосторства против поранешниот лидер на босанските Срби Радован Караџиќ ќе почне на 19 октомври. Судијата О Гон Квон рече дека судењето треба да заврши за 30 месеци, или најмногу за три години.
XS
SM
MD
LG