Достапни линкови

Украинскиот претседател пристигна во Полска


Украинскиот претседател Виктор Јушченко пристигна во дводневна постета на Полска. Се очекува, Лушченко со своите домаќини, полскиот претседател Лех Качински и премиерот Доналд Таск, да разговара за заедничка изградба на нафтовод од пристаништето Одеса до рафинеријата во Гдањск. Предвидено е да се разговарта и за подготовките за европското фудбалско првенство во 2012 кое ќе се одржува во двете земји.
XS
SM
MD
LG