Достапни линкови

Самит на ЕУ на 17-ти септември за економската криза


Европската Унија ќе одржи вондреден самит на 17-ти овој месец, како подготовка за состанокот на групата 20, посветен на економската криза, соопшти денеска во Стокхолм шведскиот премиер Фредрик Раинфелт. Состанокот на Г 20 е закажан за 24 и 25-ти овој месец во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG