Достапни линкови

Ирачаните го оплакуваат починатиот шиитски лидер


Десетици илјади луѓе, денеска, се собраа во ирачкиот град Карбала да му оддадат почит на шиитскиот лидер Абдулазиз Ал Хаким, пред тој да биде погребан во светиот град Наџаф.
Ал Хаким почина во средата, во болница во Техеран, каде што се лекуваше од рак на белите дробови.
XS
SM
MD
LG