Достапни линкови

4 американски војници загинаа во Авганистан


Четворица американски војници загинаа во експлозија на бомба во јужен Авганистан, соопштува американската армија.
Овој месец, во Авганистан загина 41 американски војник, пренесува Асошиејтед прес. Минатиот месец цо Авганистан загинаа 44 американски војници, најмногу од почетокот на војната во 2001 година.
XS
SM
MD
LG