Достапни линкови

Мал авион принудно слета во овоштарник во тетовско


Мал авион попладнево принудно слета во овоштарник во тетовското село Сараќино. Леталото е оштетено, но нема повредени, објави државната новнинска агенција МИА.
Во авионот имало четири патници и два пилоти.
Неофицијално, сопственикот на авионот, со семејството се враќал од годишен одмор во Задар во Хрватска. Oд засега неутврдени причини леталото непланирано слетало во овоштарникот. Се претпоставува дека му откажал едниот мотор, наведува МИА.
XS
SM
MD
LG