Достапни линкови

Во Сочи, разговори меѓу Медведев и Перес


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска во Сочи разговара со израелскиот претседател Шимон Перес. Главни теми, според најавено, се Блискоисточниот мировен процес и иранската нуклеарна криза. Се очекува да се разговара и за желбата на Москва да биде домаќин на меѓународна конференција посветена на Блискиот Исток
XS
SM
MD
LG