Достапни линкови

Клинтон: Африка не може да се развива ако не се бори со корупцијата


Бизнисот и трговијата во Африка не може да растат ако владите не се борат против корупцијата и не го спроведуваат законот, рече државниот секретар на САД Хилари Клинтон на американско-африканската трговска конференција, во главниот град на Кенија, Најроби.
Клинтон е на 11-дневна турнеја, во седум африкански земји. Освен Кенија, таа ќе ги посети Јужна Африка, Ангола, Конго, Нигерија, Либерија и Зелено’ртската република.

XS
SM
MD
LG