Достапни линкови

Обама ќе се обрати на годинашното ГС на ООН


Американскиот претседател Барак Обама ќе раководи на состанокот на Советот за безбедност на Обединетите нации за неширење на нуклеарното оружје и негово уништување што треба да се одржи на 24 идниот месец. Ден пред тоа Обама ќе има обраќање на годинашната сесија на Генералното собрание на Светската организација.
XS
SM
MD
LG