Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе биде нестабилно облачно со краткотраен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните делови. Максималната температура ќе достигне до 39 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 35 степени.
XS
SM
MD
LG