Достапни линкови

Во курдскиот дел на Ирак избори


Во курдскиот регион во северен Ирак започна делумното гласање за парламентарните и претседателските избори, кои ќе се одржат во сабота. Денеска гласаат полицајците, војниците, затворениците и болните.
XS
SM
MD
LG