Достапни линкови

Талибанците објавија видео снимка од заробениот војник


Талибанските милитанти објавија 28 минутна видео снимка од американски војник кој беше заробен од групата. На снимката војникот изјавува дека бил заробен минатиот месец додека бил на патрола. На видео материјалот е прикажано и како талибанците го испрашуваат војникот за војната, исламот и моралот на американските војници.
XS
SM
MD
LG