Достапни линкови

Експлозија пред албанскиот Парламент


Доцна синоќа пред зградата на албанскиот парламент во Тирана експлодирал автомобил, што бил паркиран само неколку минути пред тоа. Нема повредени, а причинета е материјална штета и врз соседните објекти. Постојат две варијатни кои полицијата ги испитува на местотот да е поставена експлозивна направа, што е активирана со далечински управувач или дефект во електричната инсталација на автомобилот.
XS
SM
MD
LG