Достапни линкови

Советот за Безбедност ја осуди Северна Кореја за ракетните проби


Советот за Безбедност на Обединетите Нации ја осуди Северна Кореја за пробното лансирање на ракетата минатиот викенд. Советот оцени делка е тоа кршење на резолуциите на Светската Организација. Ракетите имаат дострел од 400 километри и може да достигнат било која точка во Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG