Достапни линкови

Иранците против говорот на израелскиот Претседател


Иранските претставници денеска го напуштија Светскиот конгрес на традиции и религии во Астана за време на говорот на израелскиот Претседател Шимон Перес. Претседателот на Израел е во официјална посета на Казакстан откако претходно беше во Азербејџан.
XS
SM
MD
LG