Достапни линкови

Продолжува регионалниот самит во Валона


Претседателите на Албанија, Македонија, Косово и Црна Гора денеска во албанскиот град Валона ги продолжуват разговорите со главен акцент врз регионалната сорботка. Претседателите Бамир Топи, Ѓорге Иванов, Фатмир Сејдиу и Филип Вујановиќ, ќе расправаат и за развојот на регионот во рамките на заедничката евроатлантска визија на Западниот Балкан.
XS
SM
MD
LG