Достапни линкови

Затворено училиште поради грип во Кина


Властите на југот на Кина затворија едно основно училиште, бидејки 30 ученици беа заразени со вирусот на новиот, грип од типот А (Х1Н1), јавија кинеските медиуми. Нивната ссостојба била стабилна, а во училиштето во Донгуан учеле над 1300 ученици. Во Кина од новиот вирус на грипот имало 414 заразени лица.
XS
SM
MD
LG