Достапни линкови

Македонија се задолжи за изградба на социјални станови


Банката за развој при Советот на Европа и` одобри заем на Македонија во износ од 23 милиони евра за изградба на социјални станови, соопшти Министерството за финансии. Вкупна вредност на проектот се проценува на повеќе од 50 милиони евра а предвидено е изградба на вкупно 37 згради со 1.708 станови во 19 градови во земјата. Изградбата се очекува да заврши до 2012 година.
XS
SM
MD
LG